Liečba pálenia záhy

Ako predchádzať 
páleniu záhy?

Keď vás postihne pálenie záhy, Rennie nepríjemné a bolestivé symptómy rýchlo zmierni.

Rennie rieši problém kyslého obsahu žalúdka – pri jeho refluxe tak nedochádza k poškodeniu pažerákovej sliznice. Pôsobí lokálne.

Antacidum Rennie obsahujúci uhličitan vápenatý a horečnatý rýchlo neutralizuje nadbytok žalúdočnej kyseliny a premieňa ju na vodu a ďalšie prirodzené látky. Rennie je možné užívať kedykoľvek podľa potreby na rýchle zmiernenie prejavov pálenia záhy a prekyslenia žalúdka.

Informácie o celom rade prípravkov Rennie.

Rennie ICE dokáže uľaviť aj od silných príznakov pálenia záhy.

Ako predchádzať 
páleniu záhy?

Rennie dokáže pomôcť aj od silných príznakov pálenia záhy.

Pálenie záhy postihne z času na čas snáď každého z nás. Tu je niekoľko tipov, ako docieliť rýchlej úľavy:

  • Tri hodiny po jedle, kedy tvorba žalúdočnej šťavy dosahuje vrchol, si neľahajte. Gravitácia pomáha vo vzpriamenej polohe udržiavať obsah žalúdka na svojom mieste.
  • Pokiaľ sa vám pálenie záhy zhoršuje po cvičení, skúste vypiť dostatočné množstvo vody, ktoré podporia hydratáciu aj trávenie. Ak sa chcete vyhnúť páleniu záhy, je dobré s cvičením začať aspoň dve hodiny po jedle.
  • Nenoste upnuté oblečenie, najmä v oblasti pása. Môže vyvíjať tlak na váš žalúdok a tým spustiť pálenie záhy.
  • Pálenie záhy môže spúšťať mastné, tučné jedlo, preto sa snažte nepríjemným prejavom predchádzať konzumáciou skôr chudého mäsa a menších porcií. Vhodné je vyhnúť sa aj kyslým a pikantným potravinám (napr. grapefruitom, pomarančom, paradajkám, octu a pod.). K páleniu záhy môže prispieť aj konzumácia alkoholu, kofeínu a sýtených nápojov (najmä kolového typu).
  • Príčiny a dôsledky pálenia záhy môžu byť u každého iné. Skúste si viesť záznamy o prejavoch, ktoré pociťujete, aby ste zistili, čo vás ovplyvňuje najviac.

Niekoľko tipov pre úľavu od prekyslenia žalúdka v noci:

  • Od pálenia záhy v spánku vám môže pomôcť vyššie podloženie hlavy. Táto poloha pomáha zabraňovať spätnému toku žalúdočnej šťavy do pažeráka.
  • Skúste bylinný čaj – na upokojenie žalúdka sú najlepšie zázvor, harmanček alebo púpava.
  • Dbajte na to, čo pred spaním jete a pijete – alkohol môže uvoľňovať pažerákový zvierač, čo vedie k spätnému toku žalúdočnej šťavy do pažeráka. Snažte sa večer vyhýbať mastným a koreneným pokrmom, kofeínu a sýteným nápojom.
  • Stres môže viesť k zvýšenej produkcii žalúdočnej šťavy a zintenzívniť pálenie záhy. Skúste zmierniť každodenný stres tým, že si večer doprajete relaxačnú kúpeľ alebo si prečítate dobrú knihu. Aspoň hodinu pred spaním vypnite všetky elektronické zariadenia – modré svetlo totiž potláča produkciu tzv. spánkového hormónu, melatonínu, ktorý má potenciálne pozitívne účinky na GERD.

Chcete sa o pálení záhy dozvedieť viac? Prečítajte si viac informácií o príčinách a dôsledkoch pálenia záhy.

Pálenie záhy:
príčiny a dôsledky >